Žufánek Kontuśovka 0.50L

 
 
Destiláty a liehoviny > Žufánek Kontuśovka 0.50L
 

Žufánek Kontuśovka 0.50L

Kúpou produktu získate 12 kreditov na ďalší nákup.
Kategória:Destiláty a liehoviny
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Nie je skladom
Kód produktu:8594053941004
Žufánek Kontuśovka 0.50L, 40%, Česká Republika
Ušetríte: - 16 % Bežná cena: 12,42 € bez DPH
14,90 € s DPH
Vaša cena: 10,42 € bez DPH
12,50 € s DPH

Popis produktu

Legendárny a lahodný bylinný likér z čias Haškova Švejka je späť!

Pôvodný poľský recept z roku 1901 zložený z anízu, fenikla, koriandra a rasce sme doplnili o ďalších päť bylín, ktoré vo výsledku stoja za absolútne unikátny chutí a vôní.

Celá táto zmes bylín bola týždne macerované v destiláte z trojročnej medoviny a potom uložená do pivnice na dozretie.

Svoju ohromnú popularitu zažívala počas prvej republiky, keď bola súčasťou každej krčmy a patrila medzi najčastejšie konzumovanej alkoholy vôbec! Jedna zmienka vo Švejkovi jej potom zabezpečila nesmrteľnosť.

Prvá šarža našej vlastnej Kontušovky bola založená 17. novembra 2009 a do fliaš stočená 10. decembra 2010. V aktuálne stáčaných fľašiach nájdete ročník 2014.

Žufánek a synovia

Rodinná ovocinársko - včelárska farma ŽUSY s.r.o. (Žufánek a synovia) so zameraním na spracovanie ovocia, bylín a medu do formy kvalitných ovocných destilátov a likérov bola založená v roku 2000.

Pri zrode stáli manželia ing. Marcela a Josef Žufankovi a ich synovia Martin, Jozef a Jan. Spoločnosť sídli v malej obci Boršice u Blatnice blízkosti Uherského Hradiště.

Vlastné ovocné sady, ktoré obklopujú výrobný areál, sa nachádzajú v jednej z najlepších lokalít na pestovanie hlavne modrého ovocia na Morave. Z neho sa vyrába na modernom destilačnom zariadení stĺpcovou technológiou lahodne jemné ovocné pálenky s charakteristickou vôňou a chuťou, ovplyvnenú tunajšou mikroklímou a podložím na úpätí chránenej krajinnej oblasti Bielych Karpát.

Všetky produkty sú vyrobené z lokálnych surovín podľa pôvodných, osvedčených receptúr, bez použitia umelých farbív, ochucovadiel a aróm. Ovocie nesie certifikát BIO kvality.

 
 

Skvelú správu nesieme Vám!

Legendy prinášajú vianočný darček pod Váš stromček. Vyhrajte 4k televízor s uhlopriečkou 127 cm a vychutnajte si Barbakan, Kraľovsky hrad, Medovú Chilli a Lipový kvet v kruhu rodiny a známych. Na zdravie priatelia!   

Čítať viac
 
 
Máš chuť si pozrieť, čo zaujímavé sme ešte zverejnili? Pozri si všetky články v našom blogu.