Žufánek Kontuśovka 0.50L

 
 
ESHOP > Destiláty a liehoviny > Žufánek Kontuśovka 0.50L
 

Žufánek Kontuśovka 0.50L

Kúpou produktu získate 12 kreditov na ďalší nákup.
Kategória:Destiláty a liehoviny
Dodacia lehota
Dodacia lehota: Nie je skladom
Kód produktu:8594053941004
Žufánek Kontuśovka 0.50L, 40%, Česká Republika
Ušetríte: - 16 % Bežná cena: 12,42 € bez DPH
14,90 € s DPH
Vaša cena: 10,42 € bez DPH
12,50 € s DPH

Popis produktu

Legendárny a lahodný bylinný likér z čias Haškova Švejka je späť!

Pôvodný poľský recept z roku 1901 zložený z anízu, fenikla, koriandra a rasce sme doplnili o ďalších päť bylín, ktoré vo výsledku stoja za absolútne unikátny chutí a vôní.

Celá táto zmes bylín bola týždne macerované v destiláte z trojročnej medoviny a potom uložená do pivnice na dozretie.

Svoju ohromnú popularitu zažívala počas prvej republiky, keď bola súčasťou každej krčmy a patrila medzi najčastejšie konzumovanej alkoholy vôbec! Jedna zmienka vo Švejkovi jej potom zabezpečila nesmrteľnosť.

Prvá šarža našej vlastnej Kontušovky bola založená 17. novembra 2009 a do fliaš stočená 10. decembra 2010. V aktuálne stáčaných fľašiach nájdete ročník 2014.

Žufánek a synovia

Rodinná ovocinársko - včelárska farma ŽUSY s.r.o. (Žufánek a synovia) so zameraním na spracovanie ovocia, bylín a medu do formy kvalitných ovocných destilátov a likérov bola založená v roku 2000.

Pri zrode stáli manželia ing. Marcela a Josef Žufankovi a ich synovia Martin, Jozef a Jan. Spoločnosť sídli v malej obci Boršice u Blatnice blízkosti Uherského Hradiště.

Vlastné ovocné sady, ktoré obklopujú výrobný areál, sa nachádzajú v jednej z najlepších lokalít na pestovanie hlavne modrého ovocia na Morave. Z neho sa vyrába na modernom destilačnom zariadení stĺpcovou technológiou lahodne jemné ovocné pálenky s charakteristickou vôňou a chuťou, ovplyvnenú tunajšou mikroklímou a podložím na úpätí chránenej krajinnej oblasti Bielych Karpát.

Všetky produkty sú vyrobené z lokálnych surovín podľa pôvodných, osvedčených receptúr, bez použitia umelých farbív, ochucovadiel a aróm. Ovocie nesie certifikát BIO kvality.

 
 

S Legendami za legendami

Už poznáte novú slovenskú edíciu Legendy Slovenska? Nie? Tak teraz máte výbornú príležitosť ochutnať! Možno práve vy sa vďaka Legendám pozriete na legendárny zápas slávneho milánskeho derby AC Miláno vs. Inter Miláno. Kúpou slovenských vodiek alebo bylinného likéru Barbakan, sa automaticky zapojíte do súťaže. Ak sa na vás šťastie usmeje urobíte si krásny výlet do Milána za Milanom Škriniarom, slovenským reprezentantom vo futbale, ktorý oblieka dres Interu Miláno. 

Čítať viac
 
 
Máš chuť si pozrieť, čo zaujímavé sme ešte zverejnili? Pozri si všetky články v našom blogu.