ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

 
 
ESHOP > ČASTO KLADENÉ OTÁZKY
 

FAQ - Často kladené otázky

1. Sú ceny rovnaké v predajniach ako na eshope?

Áno, drvivá väčšina cien je rovnaká na eshope a v kamenných predajniach. Výnimku tvoria iba čisto eshopové akcie, ktoré sú však viditeľne označené štítkom "ESHOP CENA". V takomto prípade sa môžu ceny na predajniach mierne líšiť.


2. Je potrebne spraviť si objednávku cez eshop alebo si môžem prísť pre tovar priamo na predajňu?

Urobte tak, ako Vám vyhovuje. Avšak pár minút strávených pri online objednávke Vám može poskytnúť hneď niekoľko výhod: v eshopových akciách može byť nižšia cena; dostanete informáciu o dostupnosti, resp. stihneme presunúť chýbajúci tovar na Vami preferovanú predajňu; pripísanie kreditov na ďalší nákup.


3. Čo v prípade, že som nenašiel tovar na Vašej stránke?

Nevešajte hlavu. Ak ste tovar nenašli na stránke, môže to mať viac dôvodov. Väčšinou to však je nezaradenie do našej ponuky, ale krátkodobé vypnutie produktu v dôsledku riešenia prepravných podmienok pre dovoz na Slovensko. V takýchto prípadoch nám stačí napísať na info@bottles.sk a my Vám dáme obratom vedieť, či budeme mať daný tovar pre Vás k dispozícií.


4. Je možné u Vás nakúpiť alkohol aj na ďalší predaj?

Samozrejme, je to možné. Sme oprávnený distribútor alkoholu. Viac informácií Vám radi poskytneme na emailovej adrese b2b@bottles.sk alebo na telefónnom čísle 0903 225 225.


5. Našiel som pri produktoch označených "NAJ CENA" nižšiu cenu u konkurencie pri produkte, pri ktorom garantujete najnižšiu cenu. Ako postupovať?

V prípade, že naša konkurencia ponúka rovnaký tovar v nižšej cene, akú vidíte u nás na eshope pri produktoch označených "naj cena", rozdiel Vám dorovnáme (služba platí len pre eshop objednávky). Našou konkurenciou rozumieme SLOVENSKÉ eshopy, ktoré majú daný tovar skladom a objednateľný bez komplikácií, a musia ponúkať dopravu zdarma, resp. bezplatný osobný odber. Zjednodušene, ak iný eshop ponúka konkrétny tovar síce o pár centov lacnejšie, avšak neponúka bezplatné vyzdvihnutie, ráta sa do konečnej sumy aj cena prepravy / doručenia.

Ak ste na takýto produkt narazili, neváhajte nás kontaktovať na info@bottles.sk. Pošlite nám URL adresu lacnejšieho produktu a my preveríme relevanciu Vašej požiadavky. Prípadný cenový rozdiel Vám dorovnáme pripísaním kreditov na ďalší nákup, ktoré môžete najbližších 60 dní využiť ako platidlo na našom eshope.


6. Je možné vrátiť tovar?

Objednávateľ ako súkromná osoba (nepodnikateľ) má v súlade so zákonom možnosť odstúpiť od zmluvy do 14 pracovných dní od prevzatia tovaru. V takom prípade objednávateľ kontaktuje prevázdkovateľa a zašle mu písomné prehlásenie (nie elektronickou formou komunikácie) o odstúpení od zmluvy s uvedením čísla objednávky, dátumu nákupu a čísla účtu či presnej adresy pre finančné vysporiadanie. Zakúpený tovar v pôvodnom stave ako pri prevzatí (vrátane dokumentácie, príslušenstva, a pod.) objednávateľ zašle na vlastné náklady spolu s originálom dokladu o kúpe späť na adresu prevádzkovateľa (ale nie formou dobierky). Právo na odstúpenie od zmluvy nemá objednávateľ, ak bol tovar zakúpený a prevzatý osobne u prevádzkovateľa. Prevázdkovateľ sa zaväzuje vrátiť objednávateľovi cenu zaplatenú za príslušný tovar v lehote 15 kalendárnych dní odo dňa prijatia vráteného tovaru rovnakým spôsobom aký bol použitý pri platbe za tovar, pokiaľ objednávateľ nepožiada inak. V prípade, ak je vrátený tovar poškodený, použitý, opotrebovaný alebo neúplný, prevádzkovateľ môže vrátiť objednávateľovi kúpnu cenu zníženú o hodnotu poškodenia, či opotrebenia predmetného tovaru a to vo výške min. 1% z celkovej ceny tovaru (v súlade s príslušnými ustanoveniami § 457 Občianskeho zákonníka).


7. Ako funguje kreditný systém?

Kreditný systém je jeden z benefitov pre registrovaných zákazníkov, ktorí týmto spôsobom môžu získať dodatočnú zľavu na ďalší nákup.

Pri každom tovare nájdete aj počet kreditov, ktoré dostanete za kúpu daného tovaru. Tie je následne možné využiť pri nasledujúcom nákupe ako platidlo v nákupnom košíku.

Registrovaní zákazníci dostanú za každé minuté euro na Bottles.sk 1 kredit (v prepočte na priamu zľavu 1%, kedže hodnota jedného kreditu je 1 cent), ktoré môžu využiť do 60 dní. 


8. Je dodacia lehota pri produkte aktuálna a do akej miery sa dá na ňu spoľahnúť?

Podľa našich interných štatistík expedujeme 97,8% objednávok do 24h (Skladom), takže áno, dá sa na deklarovanú dodaciu dobu spoľahnúť. Dodaciu dobu pri produkte nenastavujeme manuálne, má to totiž na starosti automatizovaný skript.

V ojedinelých prípadoch však môže nastať (Skladom a Centrálny sklad), že systém vyhodnotí produkt ako dostupný, no my ho napriek tomu nevieme dodať v deklarovanej lehote. Na výpočet dostupného množstva vplýva veľa faktorov, mierny časový sklz synchronizacií a občas aj ľudský faktor, či legislatívne prieťahy, keďže obchodujeme s tovarom, ktorý podlieha spotrebnej dani, čo znamená, že nastanú aj prípady, keď síce tovar máme, ale predať ho ešte nemôžeme (Centrálny príjem).

Plánujeme daľšie aktualizácie automatizovaných skriptov, kďe našim cieľom je, aby sme Vám prinášali aktuálny stav z každej predajne, či skladu.

O každom časovom sklze dodacej lehoty informujeme zákazníkov okamžite, ako zistíme, že nie sme schopní distribuovať tovar v deklarovanej lehote.

Úplne samostatnou kapitolou sú chyby zmluvných prepravcov, ktoré nevieme ovplyvniť. Pravidelne však kontrolujeme reporty, aby sme čo najskôr identifikovali každé možné meškanie objednávky a našli vyhovujúce riešenie.

 

Dodacie lehoty - Podrobný rozpis

  • Skladom - 97,8% objednávok je vybavených do 2 pracovných dní.
  • Centrálny sklad - 76% objednávok je vybavených do 5 pracovných dní.
  • Centrálny príjem - viac ako 50% objednávok je expedovaných do 4 pracovných dní.
  • Na požiadavku - 96% objednávok je vybavených do 5 pracovných dní (tovar, ktorý nedržíme pravideľne skladom).
  • Na objednávku - Viac ako 60% dopytov sa nám podarí úspešne vybaviť do 10 pracovných dní. Zároveň Vás chceme upozorniť, že viac ako štvrtinu objednávok s touto dodacou lehotou sme nedokázali vybaviť. Vždy však spravíme maximum, aby sme Vám požadovaný tovar zabezpečili. Vopred ďakujeme za pochopenie.
 
 
 

Glenfiddich - tradičná ikona s pokrokovým zmýšľaním

Glenfiddich je jedným z troch liehovarov vo vlastníctve Williama Granta, ktoré ležia v relatívnej vzájomnej blízkosti na severe Dufftown, duchovného srdca Speyside. Založil ho v roku 1886 William Grant of Mortlach a momentálne je jedným z troch liehovarov, ktoré plnia whisky do fliaš priamo na mieste a má kotly s celkovou ročnou kapacitou 10 miliónov litrov. Okrem toho necháva Glenfiddich zrieť svoju jednodruhovú (jednosladovú) whisky vo vlastných štyridsiatich troch skladoch s kapacitou 800 000 súdkov. Slad sa kupuje a časť z neho sa skladá zo sladu, ktorý sladovel v susediacom liehovare Balvenie.

Čítať viac

Calvados BOULARD - jeden z najslávnejších francúzskych destilátov

Ak sa vo svete nápojov spomenie Francúzsko väčšine sa vynoria v hlave pojmy ako beaujolais, champagne, cognac, armagnac, a... Calvados. Tento nápoj má korene takmer biblické, totiž vyrába sa z jabĺk a sladké jablko vyhnalo z raja prvého muža a prvú ženu.

Jeden z najslávnejších francúzskych destilátov pochádza z Normandie a pre svoju výnimočnú vôňu a chuť si získal popularitu v celej krajine. Zmienky o jeho výrobe pochádzajú už zo 14. storočia a výrobcovia pálenky z jablkového vína si v 17. storočí v Rouene založili vlastný cech. Nápoj získal názov podľa oblasti, kde mal najväčšiu tradíciu - a keď počas Francúzskej revolúcie časť Normandie nazvali Calvados (1870), tento názov prevzala i lokálna jablčná pálenka, pričom traduje sa, že samotný región dostal názov podľa španielskej bojovej fregaty El Calvador, ktorá v roku 1588 stroskotala na normandskom skalnatom pobreží - miestni tak najskôr hovorili útesu, pri ktorom sa odohrala nehoda, neskôr celému pobrežiu a napokon i celej oblasti.

Čítať viac

Francúzske víno - Region Luberon, Ventoux a Vaucluse

V tomto článku by sme Vám chceli predstaviť zopár našich vín a ukázať dôvod, prečo sa rozhodnúť práve pre túto kúpu.

Zo začiatku by sme Vám radi predstavili oblasti, z ktorých pochádzajú tie najlepšie a najoriginálnejšie vína Francúzska. Sú to oblasti Luberon, Ventoux a Vaucluse, ktoré sa nachádzajú vo francúzskom vinárskom regióne Provence („naša provincia“). Už len ten názov Vás pohladí na duši. Provence je jedným z najatraktívnejších francúzskych regiónov, ktoré sa Vám vryje do pamäti. Je to jediná francúzska vinárska oblasť, ktorá vyvinula klasifikované hodnotenie vinohradov. Teraz už len stačí si vybrať pohárik dobrého vínka k dobrému jedlu.

Čítať viac
 
 
Máš chuť si pozrieť, čo zaujímavé sme ešte zverejnili? Pozri si všetky články v našom blogu.